Ile naprawdę kosztuje pranie?
3.30 zł

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej jak oszczędzić na praniu

Wpisz wagę prania w kg
Stopień zabrudzenia
Czego używasz?

Twoje ubrania są szare i nieprzyjemne w dotyku? Nie wiesz, w jaki sposób prać odzież oddychającą i membranową? Chcesz usunąć trudne do zniwelowania, nieprzyjemne zapachy pozostawiając tkaninę w nienaruszonym stanie?

Poniżej przedstawiamy szereg przydatnych porad dotyczących prania dużej liczby materiałów. Strefę fachowca przygotowaliśmy przede wszystkich z myślą o właścicielach hoteli, restauracji, klubów sportowych oraz innych obiektów, w których utrzymywanie czystości i pranie jest szczególnie ważne. Zachęcamy serdecznie do przejrzenia interesujących Was artykułów.


Ubezpieczenie

2017-03-07

Szczególnie dla pralni hotelowych piorących usługowo,

Na oczekiwany efekt prania w 50% ma wpływ właściwie dobrana chemia, drugie 50% to doświadczenie pralnika, a w tym znajomość urządzenie do prania, wody i innych drobiazgów.

W pralniach usługowych pracują zawodowcy a w pralniach np. hotelowych często za pranie odpowiada ktoś zupełnie przypadkowy.

Niedawno, rozmawiałem z właścicielem hotelu zainteresowanym środkami do prania, który żeby niczego nie zapomnieć oddał słuchawkę Pani odpowiedzialnej za pranie. Po kilku minutach, kiedy doszedłem do indywidualnych technik prania Pani przerwała mówiąc, że ona to tylko w zasadzie tylko wkłada pościel, dodaje do przegródek chemii i wciska guzik. Po dwóch godzinach rozwiesza pranie wkłada następne itd. Nie czyta etykiet, nie może liczyć na żadną pomoc, nie segreguje prania nie zna twardości wody.

Rachunek ekonomiczny broni decyzję właściciela, że jedna osoba wykonuje kilka czynności, ale wtedy należy liczyć się ze stratami i dlatego sugeruję ubezpieczenie.

Wydaliście setki tysięcy złotych na hotel, restaurację lub SPA więc może warto zainwestować w profesjonalny sprzęt pralniczy, szkolenie obsługi pralni i właściwe zarządzanie. Zysk z zadowolonego Klienta i minimalizacja ryzyka ewentualnych odszkodowań na pewno się opłaci.

Wnioski:

  • sam koszt chemii użytej na wypranie 1 kg jest dziesięciokrotnie niższy od rachunku z pralni, ale jeżeli nie zatrudniacie fachowca, a pierzecie usługowo dla hotelowych gości proponuję się ubezpieczyć przed reklamacjami.