Ile naprawdę kosztuje pranie?
3.30 zł

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej jak oszczędzić na praniu

Wpisz wagę prania w kg
Stopień zabrudzenia
Czego używasz?

Twoje ubrania są szare i nieprzyjemne w dotyku? Nie wiesz, w jaki sposób prać odzież oddychającą i membranową? Chcesz usunąć trudne do zniwelowania, nieprzyjemne zapachy pozostawiając tkaninę w nienaruszonym stanie?

Poniżej przedstawiamy szereg przydatnych porad dotyczących prania dużej liczby materiałów. Strefę fachowca przygotowaliśmy przede wszystkich z myślą o właścicielach hoteli, restauracji, klubów sportowych oraz innych obiektów, w których utrzymywanie czystości i pranie jest szczególnie ważne. Zachęcamy serdecznie do przejrzenia interesujących Was artykułów.


Zaszarzenia

2017-03-06

Pranie jest szare i niemiłe w dotyku.

Zmora! niby uprane, ale jak porównasz je z nową pościelą, ręcznikami to ręce opadają... biel zanika, a pojawia się szarość, a w dodatku tkaniny są twardsze w dotyku i bardziej pogniecione.

Dwie główne przyczyny takiego efektu to:

  • twardość wody
  • ilość wody biorącej udział w praniu.

Nie bez znaczenia jest właściwy dobór środków piorących i znajomość urządzenia piorącego, ale to właśnie w/w dwa elementy są przyczyną powstawania zaszarzeń.

Twarda woda to sole, głównie wapnia i magnezu niestety w wysokim stężeniu wpływają niekorzystnie na jakość prania. Jeżeli dodamy do tego wysoką temperaturę to. .. w czajniku tworzy się kamień, a nasza tkanina szarzeje od osadzanego kamienia. Proszki również się nie chcą się do końca rozpuszczać w twardej wodzie szczególnie jak tkanina wymaga niskich temperatur prania. Jedynym rozwiązaniem jest dodawanie więcej proszku. Wtedy jednak należy pamiętać o zwielokrotnionym płukaniu, bo gdy chemia „zostanie” w tkaninie to szarość pojawia się jeszcze szybciej... I tu kłania się znajomość urządzenia piorącego.

Poniżej prezentujemy kilka rad , które pomogą osobom piorącym w twardej wodzie dłużej utrzymać biel pranych tkanin:

Dla piorących zawodowo i wszystkich, którzy chcieliby przywrócić biel swoim tkaninom proponuję działania które pomogą zlikwidować powstałe wcześniej zaszarzenia. Polegają one na: